• تهران،فرمانیه،بلواراندرزگو،وطن پورشمالی،پلاک ۳۵

تقویت بدن در دوران بارداری و شیردهی

تقویت بدن در دوران بارداری و شیردهی
تقویت بدن در دوران بارداری و شیردهی

کینوا به عنوان یک منبع کامل از پروتئین غنی طبیعی برای مادران فوق العاده است! همچنین کینوا منبع خوبی از فیبر، آنتی اکسیدان ها، پروبیوتیک ها، مواد معدنی مانند آهن، منگنز، منیزیم، کلسیم، پتاسیم، روی، مس و سلنیوم (منبع طبیعی آهن که برای مادر و نوزاد سلامت است) می باشد.

کینوا منبع بسیار خوبی از ویتامین “ب”، چربی های سالم برای مادر و نوزاد، آنتی اکسیدان ها، اسیدهای آمینه ضروری از جمله لیزین، متیونین، ترئونین و تریپتوفان محسوب می شود. از این رو مکمل قوی برای گیاهخواران و مادران گیاه خوار است.

کینوا تغذیه سلامت و با کیفیتی را برای مادران و به ویژه مادران گیاهخوار فراهم می کند. با استفاده از کینوا در رژیم روزانه غذایی خود می توانید اطمینان داشته باشید که بدن شما توسط یکی از منابع قدرتمند طبیعی در حال تعذیه شدن است.

شما ممکن است در دوران بارداری با تهوع مبارزه کنید که در برخی از مادران، تهوع تنها چند هفته به طول می انجامد. این در حالی است که برخی دیگر ماه ها تهوع را تجربه می کنند. آنها گوشت نمی خورند و حتی نمی تواند بوی پخت و پز گوشت را تحمل کنند! اگر شما جزء این دسته هستید کینوا غذای طبیعی و جایگزین مناسبی برای  شما محسوب می شود که می تواند در پیش غذاها مثل سوپ، غذاهای اصلی و یا حتی به عنوان میان وعده مصرف شود. این غذای طبیعی حاوی تمام 9 اسید آمینه ضروری مورد نیاز شما در دوران بارداری می باشد.

محتوای چربی کینوا در مقایسه با غلاتی مانند گندم بالاتر است که می تواند مقدار ارزشمندی از چربی های سلامت برای قلب مانند چربی های اشباع شده (در قالب اسید اولئیک) را فراهم کند. کینوا همچنین می تواند مقدار کمی از اسید چرب امگا 3 و آلفا لینولنیک اسید (ALA) را نیز تامین کند. کینوا منبع خوبی از کربوهیدرات های پیچیده است، آنها انرژی بدن شما را تامین می کنند که خود در کاهش وزن موثر خواهد بود.

کینوا مواد معدنی مورد نیاز مادر و نوزاد را به شرح زیر فراهم می کند:

منیزیم: مصرف مناسب منیزیم در پیشگیری از اکلامپسی(pre-clampsia)  و انقباضات زودرس رحم مفید است. همچنین ممکن است به تنظیم قند خون که عامل مهمی در کنترل بیماری های صبحگاهی است کمک کند. مصرف توصیه شده روزانه برای سنین، اوزان و رژیم های غذایی مختلف متفاوت است. نیاز روزانه زنان باردار 19-30 ساله 350 میلی گرم در روز است در حالی که مادران شیرده در همین سن و سال باید 310 میلی گرم در روز مصرف کنند.

منگنز: مواد معدنی که عهده دار تشکیل استخوان و غضروف هستند به ویژه در دوران بارداری از اهمیت بسزایی برخودار هستند، حتی بیشتر از زمانی که تغذیه با شیر مادر شروع می شود؛

زنان باردار: 2 میلی گرم

زنان شیرده: 2.6 میلی گرم

زنان غیر باردار: 1.8 میلی گرم

مس: به مقدار مناسب! حتی مقدار اندکی از این ماده معدنی برای توسعه قلب نوزاد، عروق خونی، اسکلتی و سیستم عصبی حیاتی است. در طول دوران بارداری شما به حدود 1 میلی گرم مس در روز نیاز دارید و این نیاز در دوران هنگام شیر دهی به 1.3 میلی گرم در روز می رسد.

فسفر: این ماده معدنی به استحکام استخوان های شما و کودک در حال رشد شما کمک می کند (در حدود 85 درصد از فسفر بدن شما در استخوان ها یافت می شود). همچنین فسفر برای انقباضات عضلانی، لخته شدن خون، عملکرد کلیه و هدایت عصب ها، بازسازی بافت ها و سلول ها و ریتم طبیعی قلب مهم است. فسفر به تولید انرژی در بدن و استفاده از آن کمک می کند. بدن در طول دوران بارداری به روزانه 700 میلی گرم، در طول دوران شیردهی به 700 میلی گرم فسفر در روز نیاز دارد. بدن خانم های غیر باردار با سن کمتر از 19 سال نیازمند روزانه 1250 میلی گرم فسفر است.

راهنمایی و توصیه

به اندازه کافی استراحت کنید زیاد راه بروید! در معرض آفتاب قرار بگیرید!

به موسیقی آرامش بخش خوب گوش کنید!

با خودتان خوب باشید!

خوراک مختصر ساده تدارک ببینید!

در روزهای تعطیل آخر هفته خوراکی مختصر سالمی به عنوان میان وعده آماده کنید که در هنگام گرسنگی بین وعده های غذایی تنقلات سلامت خوش مزه داشته باشید!

شکر سفید، آرد و نمک را به کل حذف کنید (از نمونه های تصفیه شده استفاده کنید)!

قهوه و الکل را به کل حذف کنید!

اصل نوشته های ماریا مونتسوری را بخوانید، او بینش های عمیقی در رابطه با رشد و توسعه کودک دارد.

 

اضافه کردن کینوا به رژیم غذایی برای شما و کودک تان آسان و مفید است: اضافه کردن روزانه 1 تا 2 قاشق غذاخوری در هر اسموتی یا آب میوه و همچنین غنی کردن خورش، سوپ و سس ها با 1 تا 2 قاشق غذاخوری کینوا.

اگر شما در دوران بارداری  فردی شاد و متعادل باشید، کودک شما از این امر بهره مند خواهند شد.

 

دانه شگفت انگیز، ملکه دانه های دنیا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ارتباط با ما

  • 4567 - 123 - 916(98+)
  • کیان آباد - خیابان 28 شرقی،پلاک 12