• تهران،فرمانیه،بلواراندرزگو،وطن پورشمالی،پلاک ۳۵

تقویت رژیم غذایی گیاه خواران

تقویت رژیم غذایی گیاه خواران
تقویت رژیم غذایی گیاه خواران

کینوا بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز گیاه خواران که تامین آنها از سبزیجات، میوه ها و حبوبات سخت تر خواهد بود را ارائه می دهد.

این غذای طبیعی حاوی پروتئین کامل با تعادل مناسبی از مواد مغذی است که به راحتی می تواند در یک رژیم غذایی گیاهخواری و یا گیاهی گنجانیده شود.

برخی منابع اسید آمینه های گیاهی مانند شاهدانه، تخم شربتی، برنج قهوه ای و حبوبات فاقد برخی از اسیدهای آمینه ضروری است.

از آنجایی که فرآورده های حیوانی بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز بدن را دارا می باشند، گیاهخواران باید مراقب تعادل سطح مواد مغذی باشند. ارزش بیولوژیکی برای گیاهخواران که پروتئین حیوانی مصرف نمی کنند از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی به جز کینوا، پروتئین های حیوانی ارزش بیولوژیکی بالاتری از پروتئین های گیاهی دارند. گیاهخواران باید برای به دست آوردن ارزش بیولوژیکی بالاتر، با دقت منابع پروتئینی را انتخاب کنند.

امروزه انواع مختلفی از منابع گیاهی برای برآوردن نیاز به پروتئین در بازار وجود دارد. منابع اسیدهای آمینه گیاهی مانند چیا، شاهدانه، تخم شربتی، برنج قهوه ای، حبوبات و دانه ها، برخی از اسید های آمینه را دارا نمی باشند و یا در صورت داشتن همه آنها، محتوای آنها سطح متعادلی ندارند. همچنین در طول زمان خوردن مقادیر زیادی از غذاهایی که حاوی محتوای بیش از حدی از اسیدهای آمینه هستند می تواند برای سلامتی مضر باشد.

در یک رژیم غذایی گیاهخواری و یا گیاهی آنچه مهم است تعادل اسید آمینه است و این موضوع فقط در مورد پروتئین نیست!

در اینجا به نمونه هایی از غذاهایی که پروتئین مورد نیاز گیاهخواران را فراهم می کنند اشاره می کنیم:

کینوا: هیچ اسید آمینه محدود کننده ای ندارد و محتوای بالای لیزین آن در هیچ اسید آمینه گیاهی دیگری موجود نمی باشد. کینوا تمام اسیدهای آمینه را در سطحی متعادل ارائه می دهد و هضم آن آسان است.

محتوای لوسین شاهدانه کم است: لوسین نقش تنظیم کردن سطح قند خون را در بدن انسان ایفا می کند. لوسین می تواند به راحتی به گلوکز تبدیل شود، به رشد و ترمیم بافت های عضلانی کمک کند، هورمون رشد تولید کند، در بهبود زخم ها موثر باشد و از تجزیه پروتئین در عضلات که بعد از فشارهای عصبی شدید رخ می دهد جلوگیری می کند. محتوای لیزین، لوسین و تریپتوفان شاهدانه به اندازه کافی نیست. کمبود در لوسین می تواند مشکلات سلامت مانند سردرد، سرگیجه، خستگی، افسردگی، گیجی، تحریک پذیری را موجب شود. این علائم شبیه به علائم هیپوگلیسمی می باشد. نقص در لوسین نیز به پلاگرا که نوعی بیماری ناشی از کمبود ویتامین است منجر شود که ممکن است باعث بروز درماتیت شود.

تخم شربتی: از لحاظ سطح گلوتامیک اسید، آرژنین و اسپارتیک اسید بالاست، اما سطح لیزین آن کم است: تخم شربتی استاندارد سازمان بهداشت جهانی در سازمان غذا و خواربار و دانشگاه سازمان ملل متحد برای کودکان پیش دبستانی را بدست نیاورد.

سویا: بسیاری از مردم به سویا آلرژی دارند و یا در هضم سویا دچار مشکل هستند. سویای تخمیر شده و تخمیر نشده حاوی هورمونی در قالب ایزوفلاون است که نه تنها می تواند سیستم هورمون های ظریف بدن را مختل کند، بلکه با کار کردن به عنوان گووئیتروژن ها ممکن است عملکرد تیروئید را مختل کنند. هنگامی که عملکرد تیروئید مختل می شود مشکلات سلامتی عمده ای بوجود می آید. در اینجا توجه شما را به مطالعه ای در مجله کالج آمریکایی تغذیه در سال 2000 جلب می کنیم. این گزارش در مورد مطالعه 25 ساله افراد میانسالی است که رژیم غذایی حاوی سویا دارند، که ارتباطی قوی با آتروفی مغز و اختلال شناختی مصرف محصول سویا را توصیف می کند. آتروفی مغز توسط اسکن ام-آر-آی مشخص می شود. در واقع، 12 درصد از مردان با پایین ترین میزان مصرف توفو و 40 درصد با بالاترین میزان مصرف، وزن مغزشان کم است. این موضوع “اثر پاسخگویی به میزان مصرف” را نشان می دهد که آن را به موردی قوی برای علوم عصبی تبدیل می کند.

برنج قهوه ای: اسید آمینه های محدود آن لیزین، متیونین و سیستین هستند. برنج قهوه ای تخمیر شده مشخصات بسیار بهتری دارد.

 پروتئین نخود سبز: به عنوان نوعی از پروتئین گیاهی به آب پنیر نزدیک است. با این حال فاقد برخی از اسیدهای آمینه ضروری مانند آلانین، سیستین، متیونین و تریپتوفان است که در منابع دیگری مانند کینوا یافت می شود.

مناسب برای کودکان ، مادران باردار، سالمندان ، افراد مبتلا به دیابت و سلیاک ، بیماران قلبی ، ورزشکاران ، گیاه خواران و همه افراد

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ارتباط با ما

  • 4567 - 123 - 916(98+)
  • کیان آباد - خیابان 28 شرقی،پلاک 12