• تهران،فرمانیه،بلواراندرزگو،وطن پورشمالی،پلاک ۳۵

حساسیت به گلوتن یا بیماری سلیاک

حساسیت به گلوتن یا بیماری سلیاک
حساسیت به گلوتن یا بیماری سلیاک

آلرژی غذایی یک واکنش سیستم ایمنی بدن است که پس از خوردن ماده غذایی خاصی به سرعت رخ می دهد. حتی مقدار بسیار کمی از مواد غذایی آلرژی زا می تواند علائم و نشانه هایی مانند مشکلات گوارشی، کهیر یا تورم راه های تنفسی را ایجاد کند. گلوتن یکی از مواد حساسیت زای معمول می باشد. افرادی که به صورت جدی مبتلا به آلرژی به گلوتن هستند از بیماری سلیاک رنج می برند.

آیا می دانید که کینوا جزء مواد غذایی است که برای افراد مبتلا به حساسیت غذایی نسبت به گلوتن و یا افرادی که مبتلا به بیماری سلیاک هستند مناسب می باشد.

آلرژی غذایی یک واکنش سیستم ایمنی بدن است که پس از خوردن ماده غذایی خاصی به سرعت رخ می دهد. حتی مقدار بسیار کمی از مواد غذایی آلرژی زا می تواند علائم و نشانه هایی مانند مشکلات گوارشی، کهیر یا تورم راه های تنفسی را ایجاد کند. گلوتن یکی از مواد حساسیت زای معمول می باشد. افرادی که به صورت جدی مبتلا به آلرژی به گلوتن هستند از بیماری سلیاک رنج می برند. اخیراً در امریکای شمالی گزارش شده است که ممکن است از هر 100 نفر 1 نفر به گلوتن حساسیت داشته باشد.

آیا می دانید که کینوا جزء مواد غذایی است که برای افراد مبتلا به حساسیت غذایی نسبت به گلوتن و یا افرادی که مبتلا به بیماری سلیاک هستند مناسب می باشد.

 در برخی افراد، حساسیت غذایی می تواند علائم شدید و یا حتی واکنش های مرگبار به عنوان آنافیلاکسی ایجاد کند. حدود 6 تا 8 درصد از کودکان زیر 5 سال و حدود 3 تا 4 درصد از بزرگسالان  آلرژی غذایی دارند. در حالی که هیچ درمانی برای آن وجود ندارد، برخی از کودکان در حین رشد و بزرگ تر شدن حساسیت غذایی خود را پشت سر می گذارند. اشتباه گرفتن آلرژی غذایی با واکنش های بسیار شایع تر شناخته شده، با عدم تحمل غذایی به سادگی اتفاق می افتد. اگرچه هر دو پر دردسر هستند، عدم تحمل غذایی بیماری جدی نیست و سیستم ایمنی بدن را درگیر نمی کند.

حساسیت های غذایی زمینه ای مشترک برای طیف گسترده ای از اختلالات جسمی و روحی محسوب می شوند. امروزه، عدم تحمل گلوتن به یک آلرژی شایع تبدیل شده و مردم نسبت به آنچه که می خورند آگاه تر شده اند.

اخیراً در امریکای شمالی گزارش شده است که ممکن است از هر 100 نفر 1 نفر به گلوتن حساسیت داشته باشد. آلرژی به گلوتن می تواند به یک بیماری جدی مانند بیماری سلیاک تبدیل شود.

کینوا در فهرست غذاهای فاقد گلوتن قرار دارد و کسانی که به گلوتن و یا گندم آلرژی دارند می توانند از آن به عنوان یک جایگزین مفید برای گندم، چاودار، جو و جو دوسر تجاری در رژیم غذایی مربوط به بیماری سلیاک استفاده کنند. این غذای طبیعی تغذیه دارای پروتئین متعادل و کامل، چربی های سالم، فیبر، کلسیم و آهن است که میزان آن نسبت به بسیاری از غلات و حبوبات بیشتر می باشد. این محتوای نسبتا بالای لیزین و اسیدهای آمینه گوگرد، کینوا را به یک جایگزین خوب برای برنج و ذرت و همچنین دانه های سویا تبدیل کرده است.

ایده آل برای کسانی که از آلرژی رنج می برند

از آنجایی که کینوا در میان سایر غلات کمترین آلرژی را ایجاد می کند، یکی از مکمل های ایده آل برای تغذیه بدن محسوب می شود.

کینوا که در میان دانه های دیگر کمترین آلرژی را ایجاد می کند در لیست غذاهایی قرار دارد که حاوی گلوتن و سایر آلرژی زاها مانند سویا، لاکتوز، کازئین، یا آجیل نمی باشد. اکثر کسانی که آلرژی دارند به کینوا واکنش نشان نمی دهند.

کینوا یکی از بهترین غذاهای فاقد گلوتن است که میزان متعادلی از مواد مغذی بازسازی کننده را دارا می باشد. با توجه به اینکه افراد مبتلا به آلرژی غذایی اغلب در تلاش برای حفظ تعادل سطح مواد مغذی در رژیم غذایی خود هستند، ناچار از حذف بسیاری از غذاهای غنی از مواد مغذی می باشند. کینوا تمام گروه مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ سلامت شما را فراهم می کند که از این لحاظ مشابه شیر مادر است.

پروتئین: متعادل، مانند گوشت (با اسیدهای آمینه های ضروری کامل) برای قدرت بخشیدن و بازسازی بدن.

  • ویتامین ها: ویتامین “ب” (کمک به مقابله با استرس، حفظ سلامت سوخت و ساز بدن)، ویتامین “ای” برای سلامت قلب و عروق.
  • مواد معدنی: امروزه کمبود مواد معدنی قابل توجه ای در بسیاری از غذاها به جهت حفظ سلامت استخوان و مصونیت کلسیم، منیزیم، فسفر، روی، سلنیوم و آهن به چشم می خورد.
  • چربی ها: برای جذب مواد مغذی ضروری و توسعه مغزی در کودکان و سالمندان مورد نیاز است.
  • فیبر: محلول و نامحلول
  • آنتی اکسیدان ها و دیگر ترکیبات گیاهی: برای تقویت سیستم ایمنی و کند کردن روند پیری.
  • پرو بیوتیک ها: برای کمک به کشت و نگهداری باکتری های مفید در روده.
  • سلامت عاطفی و الگوی خواب مناسب: سطح بالای تریپتوفان.
  • اگر شما یک خام گیاهخوار و یا گیاهخوار هستید:پروتئین کامل مثل تخم مرغ یا شیر مادر.

توجه: با تمام این اوصاف، این بدان معنا نیست که هیچ کس به کینوا واکنش نشان نمی دهد. همیشه مقدار کمی از ماده غذایی جدید را امتحان کنید، اگر هر گونه واکنشی در هنگام خوردن کینوامشاهده کردید نباید دوباره بخورید و به پزشک مراجعه کنید.

دانه شگفت انگیز، ملکه دانه های دنیا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ارتباط با ما

  • 4567 - 123 - 916(98+)
  • کیان آباد - خیابان 28 شرقی،پلاک 12