• تهران،فرمانیه،بلواراندرزگو،وطن پورشمالی،پلاک ۳۵

شیر مادر و کینوا

شیر مادر و کینوا
شیر مادر و کینوا

در شیر مادر تعادلی از اسیدهای آمینه ضروری (پروتئین) و آنچه ما از آن برای بزرگسالان به اسیدهای آمینه غیر ضروری (اما ضروری برای بدن نوزادان در حال رشد) ، مخلوطی از چربی ها که برخی از آنها ما را متعجب خواهد کرد مانند چربی های اشباع شده که ما فکر می کنیم چربی های ناسالم هستند ، رنگین کمانی از ویتامین ها و مواد معدنی طبیعی آلی، پروبیوتیک ها (فیبرهایی که تغذیه و پرورش رشد باکتری های مفید در بدن برای ساخت ایمنی را به غهده دارند) و آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین E که مواد مغذی متعادل و تقویت کننده یکدیگر هستند یافت می شود. در شیر مادر هورمون های ارزشمند و عوامل دیگری که تنها شیر مادر می تواند در مراحل اولیه رشد فراهم کند نیز یافت می شود.

کینوا دارای مشخصات تغذیه ای مشابه با شیر مادر است که مواد مغذی بهتری نسبت به بسیاری از فرمول های غذای کودکان را تامین می کند. کینوا غذایی بدون گلوتن است که برای کودکان و نوزادانی که سیستم بدن آنها تحمل لاکتوز را ندارد مناسب است.

طبیعت غذاهای باور نکردنی مانند تخم مرغ، سبزیجات سبز، میوه ها، دانه ها، غلات، محصولات دام و زنبور عسل را برای ما فراهم کرده است. با این حال، نوزاد به دلیل داشتن یک سیستم گوارشی نابالغ نیازمند آن است که به آرامی شروع به خوردن غذاهای متفاوت کند تا دستگاه گوارش بتوانید این مواد غذایی را مورد استفاده قرار داده و مواد غذایی هضم نشده نتوانند از دیواره روده عبور کرده و تبدیل به سموم شوند.

کینوا دانه ای منحصر به فرد است که مشخصات مواد مغذی آن از جنبه های مختلف شبیه به شیر مادر است. این ماده غذایی قرن ها توسط مردم آند برای تغذیه و حفظ کودکان مورد استفاده قرار می گرفته است. امروز ما از طریق علم کشف می کنیم که این دانه کوچک چه یک ذخیره متعادلی از مواد مغذی را تامین می کند.

دانه شگفت انگیز، ملکه دانه های دنیا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ارتباط با ما

  • 4567 - 123 - 916(98+)
  • کیان آباد - خیابان 28 شرقی،پلاک 12