• تهران،فرمانیه،بلواراندرزگو،وطن پورشمالی،پلاک ۳۵

گزینه های رژیم غذایی برای معلولین

گزینه های رژیم غذایی برای معلولین
گزینه های رژیم غذایی برای معلولین

مصرف 2 تا 4 قاشق غذاخوری آندزکینوا در طول روز می تواند حداقل 10 تا 30٪ از بسیاری از مواد مغذی ضروری مورد نیاز یک کودک 1 تا 8 سال را بسته به سن و وزن او تامین کند.

صبحانه: تخم مرغ (در صورت عدم حساسیت). تخم مرغ حاوی پروتئین و تمام اسید آمینه هایی است که برای بدن ضروری است. زرده تخم مرغ حاوی کولین است که به ارتقای قابلیت ساختار یافته مغز و سیستم عصبی کمک می کند.

ناهار و شام: کودکان را با مواد غذایی تازه و با تعادل پروتئین، کربوهیدرات و سبزیجات تغذیه کنید.

رژیم غذایی ما می تواند خلق و خو، سطح انرژی و حتی ناتوانی در یادگیری را ترویج دهد. اگر چه اظهارات محکمی در ارتباط با هر دو جنبه این استدلال وجود دارد، غذاهای پردازش شده و تصفیه شده بسیاری وجود دارد که به معلولیت مرتبط شده اند. واقعیت این است که بدن انسان قرار نبوده که بسیاری از موارد را جذب کند.

به عنوان مثال، سطح بالایی از سرب و جیوه می تواند عوارض شدیدی در توانایی یادگیری کودکان ایجاد کند. بسیاری از این سموم را می توان در انواع مواد غذایی امروز ما یافت که ما به طور منظم مصرف می کنیم. خوردن غذاهای فرآوری نشده ارگانیک می تواند اکثریت قریب به اتفاق این مضرات این سموم را جبران کند.

گزینه های رژیم غذایی برای معلولیت ها:

صبحانه:

تخم مرغ: زرده تخم مرغ حاوی کولین است که به ارتقای قابلیت ساختار یافته مغز و سیستم عصبی کمک می کند. یک بشقاب تخم مرغ نیمرو با نان تست گندم به جای غلات حاوی قند در صبح می تواند تاثیر عمیقی در روند فکری کودک و سلامت جسمی داشته باشد. کینوا می تواند جایگزین شیر، تخم مرغ و گوشت برای صبحانه باشد.

ناهار و شام:

مرغ ارگانیک: برای کودکی که گیاهخوار نیست، مزایای زیادی در خوردن مرغ وجود دارد. گوشت مرغ سرشار از نیاسین است که برای سلامت مغز ضروری است. همچنین مرغ سرشار از پروتئین و ویتامین  B3 است که افزایش دهنده انرژی می باشد.

گیاهخواران و کودکان گیاهخوار و یا بسیاری از افرادی که قادر به هضم پروتئین حیوانی نیستند می توانند از ترکیب لوبیا، ذرت، عدس، برنج قهوه ای و غلات (بدون گلوتن) برای تامین پروتئین مورد نیاز خود استفاده کنند.

کربوهیدرات های غذاهای تصفیه نشده، انرژی مورد نیاز کودکان را بدون بالا و پایین در اختیار آنها قرار می دهند که از مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده مانند، نان سفید، شکر سفید، برنج سفید، آب نبات و چیپس ها تامین می شود. این غذاها باعث دیابت می شوند و ثابت شده که از علل مشکلات رفتاری می باشند.

ناهار باید غنی از سبزیجات باشد: برگ های سبز، کدو، سیب زمینی (با پوستی)، سالاد، آوکادو، تربچه، لوبیا سبز، گل کلم، کلم …

برای تامین چربی های خوب و رنگین کمانی از مواد مغذی، کینوا را نیز با برنامه غذایی کودکان خود اضافه کنید.

دانه شگفت انگیز، ملکه دانه های دنیا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


ارتباط با ما

  • 4567 - 123 - 916(98+)
  • کیان آباد - خیابان 28 شرقی،پلاک 12